OSIEDLE

falka PFR Nieruchomości

Na 1,5 hektarowej działce przy ul. Krochmalnej powstaną trzy 5- i 7-kondygnacyjne budynki o minimalistycznej architekturze i jasnej, biało-popielatej  elewacji. Łącznie zaprojektowano tu 388 mieszkań, 15 lokali usługowych oraz 433 miejsca postojowe, z czego większość w garażach podziemnych.

ARCHITEKCI

Postępowanie konkursowe na projekt osiedla wygrała pracownia Stelmach i Partnerzy, w której portfolio jest m.in.: Dom Fundacji Jana Pawła II w Lublinie, Centrum Chopinowskie w Warszawie, Budynek Hydroterapii w Nałęczowie czy Zana House w Lublinie.

„Budowa mieszkań przyczynia się do rozwoju tkanki miasta w najlepszym możliwym, dobrze skomunikowanym miejscu. Z niezwykłą radością przychodzi mi projektować tak, by Lublin rozwijał się we właściwy sposób.” – prof. Bolesław Stelmach, dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki

WŚRÓD ZIELENI

liście
róze
trawy ozdobne
kosodrzewina

1,5-hektarowy teren będzie otoczony szpalerem drzew: od strony ulicy i od zachodu. Zaplanowaliśmy tu nasadzenia grabów, które docelowo osiągną 3 metry wysokości. W centralnej części osiedla powstanie przestronny – bo aż 120 metrowy, okolony górskimi sosnami, bezpieczny plac zabaw. Do dyspozycji mieszkańców będzie również 100-metrowy teren rekreacyjny, gdzie kompozycję osiedlowej zieleni stanowić będą: róże i wysokie trawy ozdobne (miskant chiński, rozplenice japońskie).

PLAN OSIEDLA

Budynki zostały zaprojektowane na planie prostokąta. Dwa – w kształcie litery L – tworzą zamkniętą przestrzeń z zacisznym, wewnętrznym patio. Do trzeciego budynku, o kształcie zbliżonym do podkowy, przynależy otwarta, zielona przestrzeń.

UDOGODNIENIA

ikona dziecka

duży plac zabaw


koszyk zakupowy

sklepy i usługi na osiedlu


ikona samochodu

garaż podziemny i miejsca zewnętrzne


ikona rower

rowerownie